Tallinnas elavad vähemalt 30-aastased mehed on oodatud osalema Tallinna Ülikooli uuringus „Õues toimuva kehalise tegevuse kasulikkus tervisele“.
Osalejatele antakse õues toimuva kehalise aktiivsuse 8-nädalase programmi juhised koos näidis-treeningkavadega ning palutakse õues liikuda kolm korda nädalas vähemalt 30 minutit enda valitud kindlal marsruudil ja lubada treeninguid jälgida kasutades Sport Tracker äppi. Enne ja pärast programmi läbimist mõõdetakse osalejate tervisenäitajad.
Uuringus osalejal palutakse:
1. kanda väikest activPAL 3M kiirendusmõõturit (9g), mis kleebitakse paremale reiele, 9 järjestikuse päeva jooksul 24h/päevas ja see seade annab teavet teie kehalise aktiivsuse, istuva eluviisi ja seistes veedetud aja kohta;
2. vastata küsimustikele, mis puudutavad tervislikku seisundit, heaolu, une kvaliteeti ja tõekspidamisi rohelisest treeningust;
3. teha antropomeetriliste näitajate (pikkus, kaal, puusa- ja vööümbermõõt), käejõu, keha koostise ja vererõhu mõõtmised;
4. sooritada 6 minuti kõnnitest, et hinnata oma kardiorespiratoorset võimekust.
Kõik need mõõtmised/protseduurid viiakse läbi kaks korda uuringu jooksul, nimelt enne sekkumise algust ja pärast sekkumist (pärast 8. nädalat).
Uuringus osalemine on vabatahtlik ja Te saate igal ajal lõpetada selles uuringus osalemise.
Kogutud andmed hoitakse privaatsena parooliga kaitstud arvutis. Teid ei saa Teie nime järgi tuvastada, sest Teile määratakse numbriline kood.
Antud uuring viiakse läbi GoGreenRoutes projekti raames ja uuringuplaan on välja töötatud Iirimaa Limericki Ülikooli poolt. Uuring algab sügisel 2023 ja uuring on saanud Tallinna Ülikooli Eetikakomitee heakskiidu (Taotlus nr 6-5/12).
Kui Te olete nõus uuringus osalema, siis palume Teil kõigepealt vastata veebiküsitlusele, mis puudutab Teie kehalist aktiivsust. Veebiküsitluse leiate SIIT.
KONTAKT JA LISAINFO:
Kui teil tekib uuringu kohta küsimusi, siis palun pöörduge vastutava uurija poole:
Triin Rääsk, PhD
loodus- ja terviseteaduste instituut
Tallinna Ülikool
5650 4161
triin.raask@tlu.ee