Kristel Peel
Liikumisaasta vabatahtlik katsejänes
Muul ajal kultuuri- ja spordiosakonna juhataja
Olen viimastel kuudel uusi spordialasid proovides end tõesti mugavustsoonist välja tõmmanud: ujumine ja suusatamine pole kunagi olnud mu lemmikud ja need on olnud minu jaoks ka tõesti rasked õppida. Seekord tundsin, et tahaks proovida midagi lihtsamat ja lõbusamat. Sest usun siiralt, et selleks, et mingi spordialaga pikemalt tegeleda, peab see lisaks füüsilisele koormusele ka hingele rõõmu pakkuma. Niisiis otsustasin aprillis katsetada uut ja põnevat spordiala Saaremaal – pickleballi.
Pickleball on reketiala: mäng, mis on justkui kombinatsioon lauatennisest ja tennisest. Mängitakse tavaliselt kahe või neljakesi ning sarnaselt tennisele on eesmärk palli üle võrgu löömine vastasmängijatele. Pickleball on alguse saanud Ameerika Ühendriikidest ning kogu maailmas aina suuremat populaarsust koguv mäng, kuna ta on veidi lihtsam kui tennis ja ei nõua nii palju üle väljaku jooksmist.
Seekord oli mul suur rõõm endaga treeningule kaasa võtta ka lubatud +1 ehk kaaslane. Koos minuga proovis uut spordiala Saaremaa valla abivallavanem Liis Lepik. Uue spordiala „maaletooja“ Saaremaal on Kristiin Mets: Saare Pickleballi looja ja treener, kes meidki Liisiga esimeses trennis juhendama hakkas. Kõigepealt alustasime lihtsamate söötude ja harjutustega, seejärel liikusime juba keerulisemate löökide ja mängureegliteni üleüldiselt. Pickleballi positiivne külg on kindlasti see, et juba esimese trenniga saab algaja mängu nii palju selgeks, et saab kohe väljakule minna ning proovima hakata. Kogenenumad pickleballi austajad muidugi ütlevad, et alles siis, kui piisavalt treenitud ja mäng juba korraliku tempo üles võtnud, saab sellest täieliku naudingu ja maksimaalse koormuse.
Liisi sõnul tundus pickleballi kontseptsioon esialgu võõras, sest ei kujutanud hästi ette, kuidas mängid nö lauatennist olles ise laual, aga tegelikkus oli oluliselt vähem keerukam. Treeneri valvsa silma all sai katsetrenniga juba suurema osa reeglitest selgeks õpitud. Eriti kergelt tuli see neile, kellel varasemad teadmised nt võrkpallist ja tennisest olemas. Meil oli igaljuhul lõbus.
Reketialad üleüldiselt ja pickleball sealhulgas on suurepärane viis oma liikuvuse ja vastupanuvõime treenimiseks, töötavad kogu keha lihased, areneb koordinatsioon ja reaktsioonikiirus. Suvel on see ka suurepärane viis välitreeninguks ja sotsiaalseks suhtlemiseks.
Kui küsida Kristiini käest, miks võiks pickleball inimestele meeldida, siis ta ütlebki, et seda on lihtne ja kiire õppida, tehnilisi elemente pigem pole ning annab hea emotsiooni, tegemist on väga seltskondliku mänguga, mis annab ka piisavalt füüsilist koormust.
Omalt poolt julgen ka pickleballi kõigile soovitada: nii algajale terviseentusiastile kui ka juba kogenud treenijale. Tegemist on mõnusa kardiotrenniga, kus koos sõpradega parema ja tervema mina suunas liikuda. Seda peaksime tegema igal aastal, aga liikumisaastal eriti!