13. jaanuaril andsid Liikumisharrastuse kompetentsikeskus ja Integratsiooni Sihtasutus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis stardi järgmisele teema-aastale – kultuuririkkuse aastale. 6.-13. jaanuarini toimusid teema-aasta üleandmise sündmused ka igas maakonnas.
foto: Egert Kamenik
„Liikumine on ka osa kultuurist ning loodan, et kultuuririkkuse aasta programm pakub palju võimalusi liikumiseks ja aktiivne olemiseks,“ ütles Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse juht Alo Lõoke. „Meie vaates on iga aasta liikumisaasta ning Liikumisharrastuse kompetentsikeskus jätkab tööd selle nimel, et inimesed liiguks regulaarselt ja tervena elatud aastad pikeneks. Meie visioon on, et aastaks 2035 on Eestist saanud Euroopa liikuvaim rahvas. Viime partneritega koostöös liikumispöörde ellu ja teeme liikumisest valdkondade ülese prioriteedi.“
foto: Egert Kamenik
Kultuuririkkuse teema-aasta avasündmuse kavas olid rahvaste tantsud ja laulud, töötoad, liikumismängud, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi põnevad tegevused ja atraktsioonid ning siseorienteerumine MUBA hoones. Ürituse fotogalerii on leitav siit (autorid: Kristi Sits, Egert Kamenik).
foto: Kristi Sits
Kultuuririkkuse aasta eesmärk on innustada igat Eesti inimest kultuuride mitmekesisust märkama, väärtustama ja hoidma – nägema Eestit ka paljude kultuuride ühise koduna ning tegema hoogsamalt omavahel koostööd. Rohkem infot leiab siit.
foto: Kristi Sits
Kultuuririkkuse aasta avasündmusi koordineeris Integratsiooni Sihtaustus koostöös Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse, Eesti Rahvuskultuuri Keskuse ja Eestimaa Rahvuste Ühendusega. Toeks olid Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja kohalikud omavalitsused.
foto: Kristi Sits